Złoty Kłos
W Okolicy

Obiekt „Złoty Kłos” znajduje się w urokliwej miejscowości Łapsze Niżne, które rozciągają się na lewym brzegu rzeki Łapszanka. Jesteśmy położeni na Spiszu pomiędzy Podhalem, a Pieninami. Sąsiednie gminy to - Bukowina Tatrzańska, Czorsztyn oraz Nowy Targ, a od strony południa graniczymy ze Słowacją.

Łapsze Niżne to bardzo malownicza, spokojna miejscowość o charakterze wypoczynkowo - letniskowym. Okolice te charakteryzują się pięknym, zróżnicowanym krajobrazom - gęste lasy, pola, góry oraz czysty potok gwarantują spokojny i miły wypoczynek. W okolicy rozbudowuje się także zróżnicowana baza noclegowa, która sprosta oczekiwaniom nawet tym najbardziej wymagającym klientom.

Rezerwacje

513 758 741
dom weselny
Usługi
Zadbamy o Ciebie!
Parking na terenie obiektu

Ponad 50 miejsc parkingowych w około całego Złotego Kłosu

Darmowe Wi-Fi

Dostęp do internetu bez ograniczeń na terenie całego obiektu

Wyjątkowe Menu

Wszystkie potrawy przygotowywane są pod okiem naszego utalentowanego Szefa Kuchni.

zalew czorsztyński
Zobacz

Zalew Czorsztyński oraz ruiny zamku

Malowniczo położone ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku znajdujące się nad jeziorem czorsztyński w granicach Pienińskiego Parku Narodowego mogą zachwycić nawet tych najbardziej sceptycznych. Ruiny co prawda można zwiedzać, chociaż nie ma tam tak naprawdę zbyt wiele do zobaczenia. Wynagrodzą to jednak piękne widoki z tarasów warowni oraz możliwość przepłynięcia się statkiem po zalewie Czorsztyńskim.

Zobacz

Spływ przełomem Dunajca

Niezwykle przyjemną i relaksującą atrakcją jest spływ przełomem Dunajca, który można rozpocząć na flisackiej przystani w Sromowcach Niżnych. W ofercie do wyboru jest: spływ flisacką łodzią z góralskim przewoźnikiem, możliwość wynajęcia kajaka lub emocjonujący rafting kilkuosobowym pontonem.

spływ dunajcem
Kościół Łapsze niżne
Zobacz

Kościół św. Kwiryna w Łapszach Niżnych

Kościół Św. Kwiryna został wybudowany około 1310 roku. Jego fundatorem był Kokosz Berzewiczy (założyciel wsi Łapsze Niżne). Jest to typowy kościół gotycki, ale wystrój wnętrza ma charakter późnobarokowy. Co warto podkreślić kościół ten jako jedyny na Spiszu posiada drewniany strop, na którym widnieje niezwykła polichromia, przedstawiająca Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny.